Bize Katılın!

İmparatorlukla savaşmak için herkesin desteğine ihtiyacımız var. Bize katılacak mısınız?

Eğer Star Wars’daki iyi karakterlerden birinin iyi kalitede bir kostümüne sahipseniz, aşağıdaki adımları takip edin. Katılım için hiçbir ücret gerekmiyor ve tek önemli nokta yaşınız ile kostümünüzün kalitesi. Asi Lejyonu, kar amacı gütmeyen hayranların oluşturduğu, George Lucas’ın hayal gücünü hayata geçiren, tamamen eğlence için varolan bir gruptur.

Önemli Notlar!

 • En baştan belirtelim: bu pahalı bir hobi ve eğer el işlerinde çok ama çok yetenekli değilseniz iyi bir kostüm için para harcamayı göze almalısınız.
 • Üyeliğe atılan önemli adımlardan biri, hangi karakter olacağınıza karar vermekte yatar. Bu karar, yapılacak kostüm için ne kadar para ve zaman harcayacağınızı belirlediği için kritiktir.
 • Sık aldığımız sorulardan birini burada bir kez daha yanıtlayalım: generic (spesifik bir karaktere ait olmayan) Jedi kostümünüz ile başvurabilirsiniz.
 • Ve yine, “fiziksel özellikleriniz, canlandıracağınız karakterin fiziğine uygun olmalı” gibi bir kural bulunmasa da, yine de fiziksel özelliklerinize göre bir karakter seçmek, benzerliğinizi ve çevrenizdekilerin ilgisini daha da artıracaktır.
 • Kostümünüzü oluşturmaya başladığınız sırada/tamamladıktan sonra GML (Garrison Membership Liaison – üyelik yetkilimiz) sizinle temasta olacaktır. Her ülkenin bir GML’i vardır. GML’in görev ve yetkilerine değinmek gerekirse:
 1. Ülkemizde düşülen yanılgılardan birine dikkatinizi çekmek isteriz: GML sizin kişisel asistanınız veya kostümünüzü yapacak kişi değildir. Bu tarz bir beklentiye asla girmemeniz gerekir.
 2. GML sadece üyelik yolu boyunca takıldığınız noktalarda size yol gösterecek bir danışmandır. Bir karakter yapmak istiyorsanız GML sizi o karakterle ilgili kaynaklara yönlendirecektir, kaynakları araştırmak size düşer. GML size bilgi vermekle yükümlüdür.
 3. GML, fotoğraflarınızı yolladığınız resmi başvurunuzu yapmadan önce eğer eksik gördüğü bir nokta var ise sizi bununla ilgili bilgilendirecektir.
 4. Sizin üyeliğinizin onaylanmasına GML karar vermez, GML tamamen aracıdır, üyelik başvurunuzun reddedilmesinden sorumlu tutulamaz. Üyeliğinizin onaylanmasına karar veren mercii LMO (Legion Membership Officer)’dur ve o da Asi Lejyonu merkezine bağlıdır (tüm dünyada sadece bir LMO vardır).
 5. Başvurunuzun reddedilmesi durumunda reddedilme gerekçelerini size aktaracak (aracı olacak) kişi GML’dir.
 • Asi Lejyonu, üyeliğin kabulü için Lucasfilm kalitesinde (bu “çok yüksek kalite” anlamına gelir), profesyonel kostümler gerektirdiğinden üyelik başvurunuz ilk seferde kabul edilmeyebilir. Çeşitli düzenlemeler talep edilerek başvuruların birkaç kez reddedildiği görülmüştür. Bu, Asi Lejyonu’nun mükemmelliği arayışından kaynaklanmaktadır. Eğer bir veya birkaç kez reddedilirseniz, yılmamalısınız. Anatolia Outpost veya Asi Lejyonu merkezine kızmak yerine, kostümü istenen şekilde, belirtilen düzeltmelere uygun hale getirmenizi öneririz. Sabrederseniz, istediğinizi elde edersiniz.

BİRİNCİ ADIM : Üyeliğe uygun musunuz?

 • En az 18 yaşında mısınız?
  Yasalar gereği reşit olmayanlar üye olarak kabul edilmemektedir.
 • Profesyonel düzeyde bir Star Wars kostümünüz var mı?
  Asi Birliği, Eski ya da Yeni Jedi Cumhuriyeti, Jedi Düzeni, Naboo, Kaçakçılar, Yaratıklar, Droidler gibi daha pek çok “iyi adam” karakter kostümleri olabilir. Bu kostümler aynı zamanda kardeş kuruluş olan 501. Lejyonun Karanlık Taraf, İmparatorluk, Sith kostüm listesinde de bulunuyor olabilir. Detaylı bilgi için Rebel Legion web sitesine bakınız.

İKİNCİ ADIM : Kostümlü resimlerinizi hazırlayın

Üyelik başvuru formunu doldurup yollarken sizden her kostüm için en az bir adet fotoğraf istenir. Fotoğrafta kostümü giymiş olmanız gerekir. Resimlerinizden oluşan bir web sitesi linki verebilirsiniz ancak bir tanesini asıl resminiz olarak seçip eklemeniz gerekmektedir.

• Fotoğrafınızı düz bir arka plan önünde iyi bir ışığa karşı çekin.
• Eğer flaş kullanıyorsanız duvara yakın durduğunuzdan emin olun.
• Kostümünüzün büyük bir kısmının görünür olduğuna emin olun. Tek görülebilen Jedi cübbesi ise kostümün tamamına sahip olduğunuzu gösterir ek fotoğraflara gereksinim duyulacaktır.
• Pek çok fotoğraf çekin ve en iyi olanını kullanın.
• Fotoğrafınız Rebel Legion tarafından arka plandan kesilecek ve yanında kostüm bilgilerinizin yer aldığı bir sayfada lejyon çerçevesi içine yerleştirilecektir. Bu sayfaya sadece bir resim konulmaktadır, kostüm profilinizde daha çok resim sergilemek istiyorsanız ayrıca link vermeniz gerekmektedir.
• Eğer Jedi kostümü giyiyorsanız fotoğraf üzerinde ışın kılıcını boyamaktan, efekt yapmaktan kaçının. Bu işlem Lejyon tarafından çerçeveye yerleştirme sırasında yapılacaktır.

ÜÇÜNCÜ ADIM : Üyelik başvuru formunu doldurun.

Bir hesap oluşturmak için öncelikle Rebel Legion forumlarına kaydolun. Kaydınız alındıktan sonra e-mail adresinize bir onay linki gelecektir. Bundan sonra forumlara giriş yapabilir ve mesaj yazabilirsiniz. Üyeliğiniz onaylanana kadar sadece üyelerin girebildiği bölümlere giremezsiniz. Forum hesabınız oluşturulduktan sonra “Register a Costume and Upgrade to Rebel Legion Membership” bölümüne tıklayın.

Outpost ya da Base’inizi seçin (Türkiye için Anatolia Outpost).

Base ya da outpostunuzu seçtikten sonra kostüm bilgilerinizi girin. Eğer kostümünüzün hangi kategoriye girdiğinden emin olamıyorsanız kostüm standartları bölümüne tekrar bakın. Prequel/KOTOR zamanı dışında toprak tonları ve kahverengiler haricinde renkler kullanan Jedi’lar, New Republic Jedi olarak başvuracaklardır.

Karakter adı için hangi karakterin kostümünü giyiyorsanız onun adını kullanın. Örneğin bir X-Wing pilotu kostümü giyiyorsanız karakter adı olarak Han Solo yazmayın.

Profil alanını doldurduktan sonra resimlerinizi yükleyin. Sadece bir tek resmin lejyon tarafından sergileneceğini diğer resimlerinizi için link vermeniz gerektiğini unutmayın.

Başvuru prosedürünü tamamladıktan sonra gönderin.

Sorularınız varsa info [at] asilejyonu [nokta] com adresine e-mail gönderin.

DÖRDÜNCÜ ADIM : Lejyon’un sizinle iletişime geçmesini bekleyin.

Başvurunuzdan sonra yaklaşık 2 hafta içinde Lejyondan yanıt gelecektir. 2 hafta geçtiği halde cevap gelmediyse Rebel Legion’a e-mail gönderin.

Üyeliğiniz kabul edildikten sonra size kulübe hoşgeldiniz maili gelecektir. Bu mesajda yerel outpost ya da base’nizle ilgili bilgiler de yer alacaktır. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra yerel outpost ya da base’inizdeki görevlilerle temasa geçilecektir. Ekte gelen Club Charter bilgilerinin her yeni üye tarafından dikkatle okunması gerekir.

Eğer üyeliğe kabul edilmediyseniz bunun nedenini açıklayan bir e-mail alacaksınız.

Üyeliği onaylanmayan kişinin bilgileri database’den silinir. Ancak forum alanına hala girebilirsiniz. Tekrar başvurmak istediğinizde saklanmamış olduğundan bilgileri tekrar doldurmanız gerekecektir.

BEŞİNCİ ADIM : Dahil olun!

Artık Asi Lejyonu’nun bir üyesisiniz. Yerel outpost’unuz etkinlikler konusunda sizi bilgilendirecektir, katılın ve eğlenin! Outpost’unuzun web sayfasını takip edin.